IMDB lapa

MISTRUS MEDIA ir filmu studija, kas izveidota 2000. gadā un kopš tā laika kļuvusi par vienu no vadošajām filmu studijām Latvijā, veidojot spēlfilmas, dokumentālās filmas un TV raidījumus.
2021. gadā pirmizrādi piedzīvoja MISTRUS MEDIA veidotā daudzsēriju mākslas filma "Emīlija. Latvijas preses karaliene."
2022. gada jūnijā Traibekas kinofestivālā ASV tika pirmizrādīta spēlfilma "Janvāris" (rež. Viesturs Kairišs), kas ieguva apbalvojumu kā Labākā ārvalstu filma. Latvijā filmas pirmizrāde notika 2022. gada 11. novembrī. Filma izvirzīta kā Latvijas nominācija ASV Kinoakadēmijas balvai "Oskars" ārvalstu filmu kategorijā.

MISTRUS MEDIA ir veidojusi kopražojuma spēlfilmu un dokumentālo filmu projektus sadarbojoties ar Vāciju, Franciju, Luksemburgu, Beļģiju, Ungāriju, Poliju, Čehiju, Somiju, Igauniju, Lietuvu, Horvātiju, Krieviju, Portugāli, Serbiju u.c. valstīm. MISTRUS MEDIA kopražojuma filmas saņēmušas vairākus nacionālo un starptautisko kinofestivālu apbalvojumus (Lielais Kristaps, apbalvojums Berlīnes Straptautiskajā Kinofestivālā, Kannu kinofestivālā, Tallinas starptautiskajā kinofestivālā u.c.)

Balstoties uz pēdējo gadu izplatīšanas un filmu veidošanas datiem, Eiropā lielākā kino izdevuma Screen International eksperti Kannu kinofestivāla izdevumā izcēluši filmu studiju Mistrus Media kā vienu no 75 Eiropas vadošajām kinokompānijām, kas veido redzamas Eiropas filmu kopprodukcijas un 2022. gadā piedāvā filmas nozīmīgākajos pasaules festivālos.